Діяльність профкому ОДАБА


Курган Павло Григорійович,
голова Профспілки ОДАБА
         Профспілковий комітет співробітників академії  разом з адміністрацією ведуть постійний системний моніторинг чинного законодавства України зі встановлених Договором питань, сприяють реалізації законодавчих норм відносно прав і гарантій працівників, ініціюють їх захист. На зборах (конференціях) трудового колективу двічі в рік (у серпні і грудні) заслуховують звіти адміністрації (ректора академії) і профспілкового комітету відносно виконання положень колективного договору і приймаються відповідні рішення. Всі положення колективного договору в основному реалізовані в повному об'ємі.  
 
         Діяльність профкому здійснюється на основі закону України «Про профспілки їх права та гарантії діяльності», Статуту академії і колективного договору між адміністрацією і профкомом співробітників академії.  Профспілковий комітет первинної профспілкової організації академії приймає безпосередню активну участь в заходах, ЦК профспілки працівників освіти і науки України, що проводяться, і Одеським обласним комітетом профспілки:   - участь в підготовці законів; - ведення соціального діалогу з Міністерствами освіти і науки, фінансів, економіки, праці і соціальної політики; - підготовка різних компромісних угод Профспілок з Кабінетом Міністрів України; - ініціація написання листів протесту, організація акцій протесту. Деталізація діяльності профспілкового комітету відображена в щорічних планах роботи, які включають такі напрями діяльності, як: - заходи щодо захисту виробничих, соціально-економічних прав і інтересів працівників академії, соціальних гарантій, пільг, компенсацій; - режим праці і відпочинку; - охорона праці, безпека життєдіяльності і здоров'я; - культурно-масова і спортивно-масова робота; - організаційна і методична робота, інформаційне забезпечення. По цих напрямах  роботи в профкомі створені 6 комісій, що постійно діють, які їх реалізують. Всі ланки профспілкової організації  направляють  свою  діяльність  на  збереження  і посилення мотивації профспілкового членства, зміцнення єдності профспілкової організації, здійснення і захист трудових, соціально-економічних прав і інтересів членів профспілки академії. Взаємини між адміністрацією і профспілковим комітетом регламентуються колективним договором. 
 
         З питань техніки безпеки і охорони праці в підрозділах академії активно працюють суспільні інспектори, щорік розглядаються питання стану техніки безпеки на засіданнях профкому, аналізується стан робочих місць, забезпечення спецодягом і захисними засобами. Також щорік розглядається питання підготовки учбових корпусів до роботи в осінньо-зимовий період, і по можливості виділяються кошти на енергозберігаючі заходи.  Академія брала участь в обласних і республіканських оглядах-конкурсах з охорони праці серед установ освіти і науки. 
  Колективний договір.pdf [336,35 Kb] (cкачиваний: 43)
Статут.pdf [3,25 Mb] (cкачиваний: 26)