Традиційна
 Міська Олімпіада школярів з Креслення
Вікторов О.В. (Одеська Державна Академія Будівництва та Архітектури,
м. Одеса, Україна)
   Міські олімпіади з креслення в Одесі мають давню традицію. Повелося, що в олімпіаді з креслення беруть участь не лише школярі міста Одеси, але й учні інших міст України, та інших країн. Широка географія дозволяє проводити змагання на високому рівні, а головне, допомагає з’єднати молодь різних країн, захоплену вивченням міжнародної мови, якою є мова графіки. ОДАБА веде свій відлік існування з 1930р., а у 1991 Академія стала членом європейської асоціації університетів, у 1994р. Академія була ліцензована за вищим IV акредитації. Завдяки цьому, міські шкільні олімпіади з креслення саме проходять в ОДАБА.
  Традиційно, у проведенні олімпіади приймає участь ректор Академії д.т.н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України Дорофєєв В.С.,  який привітав  переможця цього року, а нагороди вручив проректор Карпюк В. М. Активна участь проректора Барабаша І. В.  в організації олімпіади дозволило оперативно вирішувати питання, які виникали. Таке ставлення до олімпіади школярів зі сторони керівництва склалось не сьогодні і воно не випадкове – креслення зараз ахіллесова п’ята школярів. Інженер без креслення – це не інженер зовсім. Зрозуміло, в проведенні олімпіади приймають участь викладачі кафедри Нарисної геометрії та креслення під керівництвом завідуючого професора д.т.н. Джугуряна Т.Г.
  Але важливо, що в проведенні олімпіади активно приймають участь студенти (учорашні школярі), причому, на всіх етапах підготовки і проведення цього заходу. Це не тільки організаційна робота виконавців, а ще й розробка завдань і участь в реєстрації, перевірці завдань і нагороджуванні учасників. Для студента перед олімпіадою проводяться майстер-класи з організації подібного заходу – презентацій, конференцій, тощо. На практиці оброблюється вміння працювати у команді, а також вміння структурувати організацію закладу, спілкування з учасниками і гостями, приймання участі у перевірці конкурсних завдань разом з педагогами – усе це входить у складний процес влаштування Олімпіади з креслення в ОДАБА. Як показала багаторічна практика проведення олімпіад, вони проходять на мажорному емоційному фоні. Досвід роботи студента в команді залишається з ними на довгі роки і буде корисним в подальшій роботі, не кажучи про те, що їх знання з інженерної графіки обов’язково покращаться.
  У 2014 році , 18 травня відбулася олімпіада з креслення для школярів з 7-ого по 11-тий клас. З кожним роком кількість учнів , які беруть участь у нашій олімпіаді збільшується. Цього року кількість сягнула 81 особи . 
  Тепер про типові завдання.
Умовно, завдання олімпіади школярів з креслення можна розділити на дві групи: Перша- типові завдання, в основі яких лежить побудова 3-х проекцій деталі і аксонометрії. Друга група – це завдання на кмітливість, нестандартне мислення, логіку тощо. Зрозуміло, постановка і складність типових завдань першої групи, мов би класичних, теж специфічна, бо кожне завдання має свою «родзинку». Перша група завдань вимагає теоретичних знань в межах шкільної програми і навичок користування креслярськими інструментами. До другої групи входить, наприклад, робота з дротяними моделями, потреба знайти закономірність в зображенні трикутників, зробити розкрій трапеції, підібрати третій вигляд моделі з багатоваріантних пропозицій тощо. У цій групі завдань оцінюється уважність, просторове мислення, логіка, неординарність підходу до завдань.
Олімпіада з креслення в Одесі проходить за активної підтримки управління освіти Одеської міської ради.
   Як відомо, слово, так само, як і малюнок (креслення), є функцією другої сигнальної системи людини за Павловим І.П. Саме тому, відповідно до даних ЮНЕСКО, уміння працювати з графічною інформацією є однією з характеристик інтелекту. Так що ж з інтелектом? Зараз час звернути увагу на проблему: без інженерної графіки не може бути яскравих технологічних проривів у країні. Майбутнє – за інноваційними технологіями. Їх може створити лише грамотний інженерний корпус. Можна поставити собі безглузде питання: «Чому не почати навчати розмовляти, малювати, читати лише у ВНЗ?». Врешті-решт, це мало чим відрізняється від того, що зробили з графічною писемністю у школі. У ВНЗ повинно знайтись місце і час для навчання роботи з графічною інформацією, звичайно, якщо нас цікавить результат -  інноваційні прориви в науці і техніці. Зараз починається чергове скорочення годин з інженерної графіки. Звичайно, можна скоротити, якщо є що скорочувати, але вимоги до інженерів сьогодні зростають. У цілому, більшість шкіл не має креслення – це факт (лише де-інде факультатив). Адже, ВНЗ повинен підняти студента початку до рівня школи, а потім вже давати рівень академії. Загальний висновок – в школах кресленню бути!

Список студентів, які приймали участь у налаштуванні, проведенні
та перевірці завдань з Олімпіади по кресленню:
Голодок Ольга 
Коритнянська Інна
Лесняк Ганна
Мельничук Марія
Будник Тетяна
Чабан Валерія
Іванча Дар’я
Користова Тетяна
Остащук Олег
Щербина Данил
Петренко Марина
Богуцький Іван
Одіноков Роман
Гордєєв Олексій
Сорочан Євгенія
Макаринська Діана

Переможці олімпіади
1.Залевська А.Р (11 клас)
2.Максименко Є.В (9 клас)
3.Малецький Є.О (10 клас)

1.Іляшенко Р.М (7 клас)
2.Бевзюк К.В (8 клас)
Традиційна  Міська Олімпіада школярів з Креслення

Традиційна  Міська Олімпіада школярів з Креслення

Традиційна  Міська Олімпіада школярів з Креслення

Традиційна  Міська Олімпіада школярів з Креслення

Традиційна  Міська Олімпіада школярів з Креслення

Традиційна  Міська Олімпіада школярів з Креслення

Традиційна  Міська Олімпіада школярів з Креслення

Традиційна  Міська Олімпіада школярів з Креслення

Традиційна  Міська Олімпіада школярів з Креслення